Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Przedstawiamy sylwetkę Ojca Tomasza Bajda

Kamilianie, Władza, Tomasz Bajda, kamilianin, Ojciec

O. Tomasz Bajda MI

Ostatnia aktualizacja: 26/06/2013; 21:40.
   


Tomasz Bajda
O. Tomasz Bada


Urodzony 09.12.1972r. w Bochni (diecezja tarnowska). Lata młodości spędził w swoim rodzinnym mieście, gdzie ukończył Szkołę Podstawową nr.5. Po ukończeniu i zdaniu egzaminu maturalnego w Liceum Ogólnokształcącym w Bochni, rozpoczął naukę w Medycznym Studium Zawodowym w Bochni na Wydziale Pielęgniarstwa. W 1997r. po uzyskaniu tytułu Pielęgniarza Dyplomowanego, rozpoczął pracę w Państwowym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, w I Klinice Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W 2000r. podjął pracę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, im. L. Rydygiera w Krakowie w Klinice i Oddziale Toksykologii.

02.09.2001r. wstąpił do Polskiej Prowincji Zakonu Ojców Kamilianów. Po odbyciu rocznego nowicjatu w domu zakonnym w Taciszowie złożył pierwszą profesję zakonną, a następnie podjął studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Archidiecezjalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. W 2008r. ukończył studia i uzyskał dyplom magistra teologii, pisząc pracę magisterską z Teologii Duchowości na temat: "Miłosierdzie Boże w tajemnicy cierpienia w świetle Encykliki Dives in Misericordia i Listu apostolskiego Salvifici Doloris Jana Pawła II".

07.06.2008r. przyjął święcenia prezbiteratu z rąk J. E. Ks. Kard. Kazimierza Nycza w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Od 01.08.2008r. do dnia dzisiejszego posługuje jako kapelan w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W lutym 2013r. ukończył Studia Podyplomowe na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z zakresu Opieki Duszpasterskiej Służby Zdrowia i Pomocy Społecznej, pisząc Pracę Dyplomową na temat: "Zespołowej Opieki Duszpasterskiej nad chorymi na nowotwór piersi na bazie praktyk pastoralno-klinicznych" w podyplomowej szkole św. Jana Bożego w Krakowie.

Dnia 21.06.1013r. został powołany na radnego.

Stronę wyświetlano 3711 razy
od 27 czerwca 2013 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.