Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Przedstawiamy sylwetkę Brata Tadeusza Biel

Kamilianie, Władza, Tadeusz Biel, kamilianin, Ojciec

Br. Tadeusz Biel MI

Ostatnia aktualizacja: 26/06/2013; 21:55.
   


Tadeusz Biel
Br. Tadeusz Biel


Urodził się 10.12.1970r. w Pszowie. Dzieciństwo i lata młodości przeżył "na familokach", gdzie ukończył szkołę podstawową. Następnie Zasadniczą Śzkołę Górniczą w Pszowie a później przez 20 lat pracował na "pszowski grubie" (kopalni) "Anna".

W 2004 roku, po latach przemyśleń wstąpił do Polskiej Prowincji Zakonu Posługujących Chorym - Ojcowie Kamilianie. Po ukończeniu postulatu i nowicjatu rozpoczął pracę jako salowy w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Hutkach. Podjął naukę w LO dla Dorosłych w Olkuszu i jednocześnie pracując przez 2 lata jako asystent stomatologiczny u boku pani dr. Iwonki, dzięki której nabył ogromne doświadczenie w tej dziedzinie.

Od roku 2003 współpracował jako wolontariusz z PZN dzięki czemu nauczył się pisma Braille'a. W 2009r. po złożeniu ślubów wieczystych dekretem Ojca Prowincjała został skierowany do posługi w Śzpitalu Œw. Kamila w Tarnowskich Górach, gdzie rozpoczął pracę jako sanitariusz na oddziale internistycznym. Jednocześnie podjął naukę w Policealnej Śzkole dla Dorosłych w Tarnowskich Górach o kierunku Opiekun Medyczny. Dzięki współpracy z Katolicką Misją dla Niesłyszących nauczył się posługiwać językiem migowym.

Od maja 2012 r. pracuje jako Opiekun Medyczny w Kamiliańskim Centrum Medycyny Paliatywnej w Tarnowskich Górach.

Dnia 21.06.1013r. został powołany na radnego.

Stronę wyświetlano 3139 razy
od 27 czerwca 2013 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.