Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na II Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda

Niedziela, zamiana, przemiana, wody w wino, woda, wino, Kana Galilejska, cud, pierwszy cud Pana Jezusa, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na II Niedzielę Zwykłą (17.01.2010)

Ostatnia aktualizacja: 15/01/2010; 10:48.

   


Liturgia Słowa na II niedzielę zwykłą przenosi oczy naszej wyobraźni do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus na godach weselnych dokonuje pierwszego cudu. Woda zamienia się cudownie w najlepsze wino, aby niejako zapowiedzieć głęboką przemianę, jakiej śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa dokonają w ludziach wszystkich czasów.

Stągwie kamienne

"Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie" - ileż musiało być siły w tych słowach, a zarazem ile prostoty i przeświadczenia o mocy Syna. Dobrze jest zaufać Maryi, i wziąć sobie do serca Jej słowa wprowadzając je we własne życie.

Św. Jan świadek cudu w Kanie Galilejskiej, zanotował: "Jezus objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie". Oni nie zatrzymali się na darze, lecz utkwili oczy w Dawcy. Każda cudowna interwencja Boga w życie człowieka jest zaproszeniem do dialogu z Bogiem, niewielu jednak ludzi traktuje ją jako zaproszenie do rozmowy z żywym i miłującym Ojcem.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 5574 razy
od 15 stycznia 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.