Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na II Niedzielę Wielkiego Postu - O. Tomasz Bajda

II Niedziela, Wielkiego Postu, Przemienienie Pańskie, Jezusa, Jezus i apostołowie, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na II Niedzielę Wielkiego Postu (28.02.2010)

Ostatnia aktualizacja: 26/02/2010; 11:23.

   


Liturgia Słowa przenosi nas dzisiejszej niedzieli na Górę Przemienienia, gdzie w obecności trzech wybranych Apostołów: Piotra, Jakuba i Jana, zostaje objawiona Chwała Jezusa. Scena rozgrywająca się Górze Tabor miała bezpośrednie znaczenie, by ujawnić i umocnić wiarę uczniów w boskość Chrystusa przed nadchodzącymi dniami Jego pozornego upadku i klęski.

Przemienienie Pańskie

Chrystus z Góry Przemienienia nieustannie chce nam przypominać, że krzyż, cierpienie, męka są czymś przejściowym, zmartwychwstanie i chwała nieba trwają zawsze, dlatego dzisiejsze Słowo zachęca nas do dokonywania ciągłych przemian w naszym życiu. Niechby podstawą naszej przemiany było codzienne wczytywanie się w Ewangelię, poznanie z niej Jezusa, by stał się dla nas najlepszym wzorem do naśladowania, przebywającym stale wśród nas i uczącym nas jak żyć, abyśmy w każdej sytuacji życiowej mogli powiedzieć za Apostołami: "Panie dobrze nam tu być!".

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3884 razy
od 26 lutego 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.