Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na IV Niedzielę Wielkiego Postu - O. Tomasz Bajda

IV Niedziela, Wielkiego Postu, syn marnotrawny, pokuta, przypowieść, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na IV Niedzielę Wielkiego Postu (14.03.2010)

Ostatnia aktualizacja: 13/03/2010; 15:13.

   


W rozważanych dziś tekstach Liturgii Słowa, Bóg objawia nam swoje miłosierdzie, swą nieustanną gotowość do pojednania się z człowiekiem i zapomnieniu o jego grzechach. Najwymowniej ilustruje to przypowieść o synu marnotrawnym, a właściwie o przebaczającym i miłującym Ojcu. Ten fragment Ewangelii świętego Łukasza ukazuje nam z jednej strony psychologię grzechu i nawrócenia, a z drugiej gotowość do zapomnienia w każdej chwili win popełnianych przez człowieka.

Powrót syna marnotrawnego

Owa przypowieść ukazuje jak krótkotrwała jest przyjemność towarzysząca rozrzutnemu trwonieniu otrzymanego majątku, pokazuje też następujący powolny upadek człowieka, aż do zupełnego stoczenia się na dno. Błogosławieni, ci którzy uznając to z pokorą i odczuwają potrzebę pojednania się z Bogiem.

Bóg jest tym Ojcem, który wyczekuje synów, którzy Go opuścili, gdy ich zobaczy, wybiega ze swą łaską naprzeciw, by przyspieszyć pojednanie i ofiarować im pocałunek przebaczenia.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 5478 razy
od 12 marca 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.