Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na XVI Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda. Rozważamy dziś fragment Ewangelii dobrze nam znany i wielokrotnie słyszany w naszym życiu. Marta i Maria - to imiona symbolizujące z jednej strony nasze zabieganie, trud, posługiwanie, troskę o zaspokojenie różnych życiowych potrzeb, a z drugiej strony...

XVI Niedziela Zwykła, Jezus w domu Marty, Maria, Marta, troska, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XVI Niedzielę Zwykłą (18.07.2010)

Ostatnia aktualizacja: 16/07/2010; 08:03.

   


"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona"(Łk 10, 41-42)

Jezus w domu Marii i Marty

Rozważamy dziś fragment Ewangelii dobrze nam znany i wielokrotnie słyszany w naszym życiu. Marta i Maria - to imiona symbolizujące z jednej strony nasze zabieganie, trud, posługiwanie, troskę o zaspokojenie różnych życiowych potrzeb, a z drugiej strony potrzebę transcendencji, modlitwy, wyciszenia, wejścia w głąb siebie i wsłuchania się w głos Boga w naszej duszy.

"Marto, Marto, troszczysz się i zabiegasz o wiele, a potrzeba mało…" Słowa te wypowiedziane przez Chrystusa, zmuszają nas do zastanowienia się, czy wszystko to, co robimy kosztem większych wartości, jest rzeczywiście konieczne? W tych słowach Jezus upomina się o czas dla Niego poświęcony i o zaangażowanie naszej świadomości w to, co w życiu człowieka jest najważniejsze. Słowa Chrystusa stają się zachętą do realizowania ewangelicznej pełni, polegającej na wsłuchiwaniu się w Słowo Boże i wypełnianiu go w życiu poprzez służbę człowiekowi. Wzorem ewangelicznej pełni staje się sam Chrystus, który doskonale łączył w swoim życiu kontakt na modlitwie z Ojcem oraz służbę dla ludzi.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 4805 razy
od 16 lipca 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.