Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na XXVII Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda. Bardzo wymowne jest pytanie i pouczenie, z jakim zwraca się do nas Pan Jezus z kart dzisiejszej Ewangelii: "Kto z was, mając sługę... powie mu... Pójdź i siądź u stołu? Czy nie powie mu raczej: Przygotuj mi wieczerzę... i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił?"

XXVII Niedziela Zwykła, sługa, wieczerza, fałszywa pokora, uznanie, pochwała, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XXVII Niedzielę Zwykłą (03.10.2010)

Ostatnia aktualizacja: 07/10/2010; 19:46.

   


Bardzo wymowne jest pytanie i pouczenie, z jakim zwraca się do nas Pan Jezus z kart dzisiejszej Ewangelii: "Kto z was, mając sługę... powie mu... Pójdź i siądź u stołu? Czy nie powie mu raczej: Przygotuj mi wieczerzę... i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił? Czy dziękuję słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak mówicie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: "Słudzy nie użyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać".

Dzwonek hotelowy

Nie chodzi tu o fałszywą pokorę, czy niedocenianie swej pracy, tylko o stwierdzenie, że z chwilą, gdy zrobiliśmy wszystko, co do nas należało i przestajemy być przydatni w tym dziele, to powinniśmy rozejrzeć się za następnym polem działania, poprzez które możemy być użyteczni dla naszych bliźnich. Ileż my czasu tracimy na kalkulowanie tego, co " nam się należy", lub jak nas nie doceniono! Ile energii marnujemy na oczekiwanie na przysłowiowe "oklaski", na uznanie, pochwały, często tam gdzie rzeczą normalną powinno być to, że wykonaliśmy dobrze to, co wchodzi w zakres naszych obowiązków. Bóg zachęca nas do wytrwałości, i ofiary względem bliźnich, ponieważ sprawiedliwości stanie się zadość, lecz w swoim czasie.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 4372 razy
od 1 października 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.