Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na XXVIII Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda. "Czyż nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec". Takie pytanie, niewolne od zdziwienia i żalu postawił Pan Jezus swym uczniom po uzdrowieniu trędowatych, z których tylko jeden i to Samarytanin...

XXVIII Niedziela Zwykła, oczyszczenie trędowatych, trędowaty, samarytanin, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XXVIII Niedzielę Zwykłą (10.10.2010)

Ostatnia aktualizacja: 08/10/2010; 10:43.

   


"Czyż nie dziesięciu zostało oczyszczonych? Gdzie jest dziewięciu? Żaden się nie znalazł, który by wrócił i oddał chwałę Bogu, tylko ten cudzoziemiec".

Dziesieciu tredowatych, źródło: thebiblerevival.com

Takie pytanie, niewolne od zdziwienia i żalu postawił Pan Jezus swym uczniom po uzdrowieniu trędowatych, z których tylko jeden i to Samarytanin "wrócił, chwaląc Boga donośnym głosem, upadł na twarz do Jego nóg i dziękował Mu".

Jakież to znów aktualne! Czy jest w naszym życiu miejsce na wdzięczność za otrzymane dary? Czy jest w naszym życiu miejsce na radość z otrzymanego daru - to znaczy dobra, które mi się wcale nie należało, mimo że uważam, iż wszystko mi się należy? Dziesięciu, spośród uzdrowionych przez Chrystusa trędowatych, przyjęło tę łaskę jako coś naturalnego, przysługującego im. Na pewno cieszyli się bardzo, że zostali uwolnieni od ciężkiej choroby, ale nie przyszło im na myśl, by zawrócić z drogi i podziękować, oddając Bogu chwałę za dar cudownego uzdrowienia.

Dziś jest czas na naszą osobistą refleksję, zastanowienie; czy potrafię Bogu dziękować za wszelkie otrzymane dobro, czy uważam, że wszystko co posiadam zawdzięczam tylko sobie?

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 4925 razy
od 8 października 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.