Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na I Niedzielę Adwentu - O. Tomasz Bajda. Zajęci codziennym zabieganiem i troskami nie możemy zapomnieć, że istnieje jedna największa troska w życiu człowieka wierzącego w Chrystusa, a na imię jej: zbawienie duszy. Być człowiekiem wierzącym to nic innego jak ciągłe wybieranie. Wybieranie z życia tego, co najlepsze, najszlachetniejsze i najpiękniejsze.

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Chrystus Król, niedziela, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na I Niedzielę Adwentu (28.11.2010)

Ostatnia aktualizacja: 26/11/2010; 11:07.

   


"Bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie" (Mt 24, 44)

Wieniec adwentowy, autor: Benjamin Nussbaum - flickr.com

Zajęci codziennym zabieganiem i troskami nie możemy zapomnieć, że istnieje jedna największa troska w życiu człowieka wierzącego w Chrystusa, a na imię jej: zbawienie duszy. Być człowiekiem wierzącym to nic innego jak ciągłe wybieranie. Wybieranie z życia tego, co najlepsze, najszlachetniejsze i najpiękniejsze. Niewątpliwie sprzyja temu rozpoczynający się dzisiejszą niedzielą okres Adwentu. To czas intensywnego myślenia, czas przewartościowania dotychczasowego życia, to czas przybliżania się do Boga, który jest już blisko.

Jezus przyjdzie, ale nie może zastać nas śpiących, zniewolonych przez obojętność i grzeszność, uczyńmy wszystko abyśmy odrzucili od siebie uczynki ciemności i przyoblekli się w zbroję światłości. Nadeszła bowiem pora powstania ze snu. Zacznijmy zatem żyć przyzwoicie, jak w jasny dzień: nie w hulankach i pijatykach, nie w rozpuście i wyuzdaniu, nie w kłótni i zazdrości, ale przyobleczcie się w Pana naszego Jezusa Chrystusa. (Rz 13, 13n).

Otwórzcie wasze serca, uwrażliwcie wasze umysły, wzmocnijcie swoją wiarę, dlatego że "Pan jest blisko"!

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 4592 razy
od 26 listopada 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.