Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Dzisiejsze czytania mszalne to głęboki wykład teologii zbawienia. W pierwszym czytaniu, prorok Izajasz zapowiada przychodzącego Mesjasza jako Zbawcę człowieka. W swoim maryjnym proroctwie mówi do nas, że: Panna pocznie i porodzi Syna i nada mu imię Emmanuel, tzn. Bóg z nami.

IV niedziela adwentu, emmanuel, niedziela, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na IV Niedzielę Adwentu (19.12.2010)

Ostatnia aktualizacja: 17/12/2010; 07:51.

   


Dzisiejsze czytania mszalne to głęboki wykład teologii zbawienia. W pierwszym czytaniu, prorok Izajasz zapowiada przychodzącego Mesjasza jako Zbawcę człowieka. W swoim maryjnym proroctwie mówi do nas, że: Panna pocznie i porodzi Syna i nada mu imię Emmanuel, tzn. Bóg z nami. Narodzone dziecię nie będzie zatem zwykłym człowiekiem, będzie kimś, przez kogo Bóg będzie z nami. Można, zatem powiedzieć, że od czasu Bożego Narodzenia, człowiek nie idzie przez trudy życia samotnie, bowiem Bóg jest z nami!

Leonardo da Vinci - Zwiastowanie, źródło: wikimedia.org

Bóg stając się Człowiekiem, został do nas posłany, aby ubogim przynieść radosną nowinę, więźniom wolność, a niewidomym przejrzenie. Przyjmijmy, więc Chrystusa otwartym sercem i wyjdźmy Mu na spotkanie. Każdy z nas będzie zbawiony, jeśli przyjmie pod swój dach przychodzącego Zbawiciela. Chociaż przychodzi jako mała dziecina, to jednak przychodzi w chwale i majestacie Pana i Zbawiciela człowieka.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3328 razy
od 17 grudnia 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.