Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Nowy Rok ukazuje nam Matkę Najświętszą jako Bożą Rodzicielkę z małym Jezusem w ramionach, zwracając naszą uwagę na Tę, "co jasnej broni Częstochowy i w Ostrej świeci Bramie", Tę, co w naszej Ojczyźnie ma swoje trony i ze wszystkich zakątków naszej ziemi na nas spogląda.

uroczystość świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy rok, miłość Boga, niedziela, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (01.01.2011)

Ostatnia aktualizacja: 31/12/2010; 09:51.

   


Nowy Rok ukazuje nam Matkę Najświętszą jako Bożą Rodzicielkę z małym Jezusem w ramionach, zwracając naszą uwagę na Tę, "co jasnej broni Częstochowy i w Ostrej świeci Bramie", Tę, co w naszej Ojczyźnie ma swoje trony i ze wszystkich zakątków naszej ziemi na nas spogląda. Wiemy kim w życiu każdego człowieka jest matka. Z narażeniem samej siebie, nie patrząc na trudy i niewygody podejmuje największe ryzyko, by tylko jej dziecko mogło żyć. Czyni tak dlatego, że jej macierzyńska miłość nie zna granic.

Boża Rodzicielka Maryja

Z głęboką wiarą módlmy się do Bożej i naszej Matki wkraczając w Nowy Rok: "Pod Twoją uciekamy się święta Boża Rodzicielko...". Z wielką nadzieją wierzmy, że Ona Bogurodzica Dziewica nigdy nas nie opuści. Nie opuści, bo Matka nigdy nie opuszcza swoich dzieci.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 4919 razy
od 30 grudnia 2010 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.