Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Ewangelia dzisiejsza mówi, że Jezus jest Słowem Bożym, które istniało od wieków. Zanim zaistniał świat, On już był. Zanim powstały ziemia i morze, On już istniał.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu, niedziela, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na II Niedzielę po Bożym Narodzeniu (02.01.2011)

Ostatnia aktualizacja: 03/01/2011; 10:10.
   


Ewangelia dzisiejsza mówi, że Jezus jest Słowem Bożym, które istniało od wieków. Zanim zaistniał świat, On już był. Zanim powstały ziemia i morze, On już istniał. Istniał na łonie swego Ojca niebieskiego. Jako prawdziwy Bóg współdziałał w stworzeniu świata. Ewangelista mówi nam, że wszystko przez Niego się stało, a bez Niego nic się nie stało co się stało. Wszystko - byty widzialne i nie widzialne, aniołowie i ludzie, ziemia i niebo, wspaniały nieogarnięty umysłem ludzki świat, wszystko to zawdzięcza swoje istnienie "Słowu", Synowi Bożemu, Jezusowi Chrystusowi, temu który przyjął na siebie ludzką naturę, narodził się i stał się człowiekiem. Dziękujmy więc, dziś Bogu za ten bezcenny dar, którym jest Jezus odwieczne Słowo Ojca, które zamieszkało pośród nas.

O. Tomasz Bajda
Stronę wyświetlano 2380 razy
od 31 grudnia 2010 roku.
1998-2017 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.