Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Podziwiamy dziś tych Trzech Mędrców ze wschodu. Podziwiamy ich wytrwałość w szukaniu Jezusa. Niezależnie od gwiazdy, która ich prowadziła do betlejemskiej szopy, mędrcy kierowali się jeszcze światłem swojego rozumu, który wspierany łaską Bożą, nigdy nie zawodzi człowieka.

Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech króli, Mędrcy ze wschodu, niedziela, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Uroczystość Objawienia Pańskiego (06.01.2011)

Ostatnia aktualizacja: 05/01/2011; 08:49.

   


Podziwiamy dziś tych Trzech Mędrców ze wschodu. Podziwiamy ich wytrwałość w szukaniu Jezusa. Niezależnie od gwiazdy, która ich prowadziła do betlejemskiej szopy, mędrcy kierowali się jeszcze światłem swojego rozumu, który wspierany łaską Bożą, nigdy nie zawodzi człowieka. Człowiek pragnący osiągnąć jakiś cel, musi stale do niego dążyć. Mędrcy szukali największego skarbu - szukali Boga. Być chrześcijaninem, to znaczy nieustannie zdążać do Boga, który jest daleki, a zarazem bardzo bliski. Jego bliskość w stosunku do nas zależy od nas samych.

Trzej Królowie

Trzej Mędrcy ze Wschodu utwierdzili nas w przekonaniu, że nie ma takich przeszkód, których nie moglibyśmy pokonać. Przeszkody, które stanęły na ich drodze były bardzo trudne, pełne niebezpieczeństw, a jednak nie przeszkodziły im w dotarciu do betlejemskiej szopy. Ta wytrwałość sprawiła, że po wielu trudach i poszukiwaniach odnaleźli Boga. Obyśmy i my odnaleźli Jezusa i doszli do pełnego z Nim zjednoczenia.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 5948 razy
od 04 stycznia 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.