Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

"Starajcie się najpierw o królestwo Boże i jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane" (Mt 6, 33). W słowach tych Pan Jezus ustawia właściwą hierarchię wartości w życiu człowieka mającego się za Jego ucznia. Najważniejsza w życiu człowieka wierzącego jest troska o królestwo Boże. Kto z nas tę troskę wysuwa na pierwszy plan, ten może bez reszty zaufać Bogu i Jego Opatrzności.

VIII Niedziela Zwykła, królestwo Boże, sprawiedliwość, troska, hierarchia wartości, Chrystus, niedziela, liturgia słowa, Ewangelia, Jesus, Chrystus, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na VIII Niedzielę Zwykłą (27.02.2011)

Ostatnia aktualizacja: 25/02/2011; 08:45.

   


"Starajcie się najpierw o królestwo Boże i jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane" (Mt 6, 33)

Krzyż

W słowach tych Pan Jezus ustawia właściwą hierarchię wartości w życiu człowieka mającego się za Jego ucznia. Najważniejsza w życiu człowieka wierzącego jest troska o królestwo Boże. Kto z nas tę troskę wysuwa na pierwszy plan, ten może bez reszty zaufać Bogu i Jego Opatrzności. Zostanie mu przydane "wszystko" co konieczne jest do godnego życia na ziemi. Co wcale nie oznacza trwania w bezczynności, bo troska o królestwo Boże we własnej duszy i świecie, wymaga rzetelnego trudu i wielkiej ofiary.

Człowiek, który ufa Bożej Opatrzności może być spokojny o swoją przyszłość. Bóg bowiem jest wierny w swoich obietnicach i nigdy nie zawodzi tych, którzy w Nim pokładają nadzieję, dlatego: "Starajcie się najpierw o Królestwo Boże, a to wszystko będzie wam dodane".

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3074 razy
od 25 lutego 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.