Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest dniem zwycięstwa życia nad śmiercią. Dziś cały Kościół oddaje hołd Chrystusowi za to zwycięstwo słowami psalmu 118: "To jest dzień, który uczynił Pan, radujmy się w nim i weselmy, alleluja".

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, Wielkanoc, zmartwychwstanie, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (24.04.2011)

Ostatnia aktualizacja: 22/04/2011; 08:31.

   


Zmartwychwstały

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego jest dniem zwycięstwa życia nad śmiercią. Dziś cały Kościół oddaje hołd Chrystusowi za to zwycięstwo słowami psalmu 118: "To jest dzień, który uczynił Pan, radujmy się w nim i weselmy, alleluja". Jest to najbardziej radosny dzień roku, bo "choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy".

Zmartwychwstanie Pana, Jego "przejście" ze śmierci do życia, powinno odzwierciedlać się w zmartwychwstaniu wierzących z grobu i mroku grzechu, dokonywanym przez coraz skuteczniejsze "przejście" ze słabości człowieka starego do życia nowego w Chrystusie.

"Znaki" Zmartwychwstania Chrystusa stale, nieustannie są obecne w Kościele, a można je poznać po: życiu ewangelicznym wiernych, heroicznej wierze, po żywotności Kościoła, pomimo tak licznych prześladowań, dzięki Eucharystii czyli żywej i realnej obecności Chrystusa, która nieustannie pociąga ludzi do siebie. Obowiązkiem więc, każdego człowieka wierzącego w Zmartwychwstanie Pańskie jest przyjąć te znaki, na nowo uwierzyć, jak uwierzyli Apostołowie, i stale umacniać swą Wiarę.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3765 razy
od 22 kwietnia 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.