Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

"Potrzebne jest dla was abym odszedł, bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeśli odejdę, poślę Go wam. On zaś przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie"
Wiele razy w swoim życiu przeżywaliśmy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wiele razy modliliśmy się i przyzywaliśmy mocy Ducha Świętego...

Niedziela Zesłania Ducha Świętego, Zesłanie Ducha Świętego, Duch Święty, eucharystia, sakramenty święte, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (12.06.2011)

Ostatnia aktualizacja: 13/07/2011; 23:20.

   


"Potrzebne jest dla was abym odszedł, bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeśli odejdę, poślę Go wam. On zaś przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie" (J 16, 7n).

Duch Święty

Wiele razy w swoim życiu przeżywaliśmy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wiele razy modliliśmy się i przyzywaliśmy mocy Ducha Świętego, wołając: "Przyjdź Najświętszy Duchu chwały i puść z nieba na świat cały promień światła twego". Wiele razy odczuwaliśmy w naszym życiu na sobie działanie owej mocy Ducha Świętego. Można by rzec, że zżyliśmy się z Duchem Świętym. Ale mimo to jeszcze mało Go znamy, tak mało o Nim jeszcze wiemy.

Zastanówmy się, więc kim tak naprawdę jest dla nas, dla mnie Duch Święty. Prośmy aby obfitością swych łask napełnił na nowo nasze serca i umysły, aby na nowo swą mocą rozpalił w nas ogień Bożej miłości, aby nas na nowo zjednoczył w wyznawaniu wiary w Boga w Trójcy Świętej jedynego.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 3032 razy
od 10 czerwca 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.