Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Jezus w lirurgii Słowa przestrzega nas dziś przed pychą. Pyszni ludzie, zwykle są źródłem wielu nieporozumień, rodzinnych kłótni i niepokojów. Za wzór do naśladowania daje nam siebie, mówiąc: "uczcie sie ode mnie, bo jestem cichy i pokornego serca..."

XIV Niedziela Zwykła, pycha, cichy i pokornego serca, wzór postępowania, eucharystia, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XIV Niedzielę Zwykłą (03.07.2011)

Ostatnia aktualizacja: 13/07/2011; 23:20.

   


"Uczcie się ode mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych" (Mt 11, 29).

Jezus

Jezus w lirurgii Słowa przestrzega nas dziś przed pychą. Pyszni ludzie, zwykle są źródłem wielu nieporozumień, rodzinnych kłótni i niepokojów. Za wzór do naśladowania daje nam siebie, mówiąc: "uczcie sie ode mnie, bo jestem cichy i pokornego serca, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych". Człowiek pokorny nigdy się nie wywyższa, nigdy nie stawia siebie ponad innych, nawet czasami dyskretnie się uniży, bo wie, że wszystko co posiada: zdolności, mądrość, wiedzę zawdzięcza Bogu. Jest świadom swojej ludzkiej ograniczoności.

Dlatego Chrystus przyszedł na ziemię, aby dać nam wzór postępowania, wzór pokory w postępowaniu i wzór miłości Boga i bliźniego.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2576 razy
od 01 lipca 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.