Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Analizując czytania mszalne na dzisiejszą niedzielę, można dojść do wniosku, że Jezus był bacznym obserwatorem ludzkiego życia. Dostrzegał w nim dobro i zło. Dał temu wyraz w przypowieści o siewcy i kąkolu.

XVI Niedziela Zwykła, zboże, chwasty, siewca, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XVI Niedzielę Zwykłą (17.07.2011)

Ostatnia aktualizacja: 15/07/2011; 22:58.

   


Analizując czytania mszalne na dzisiejszą niedzielę, można dojść do wniosku, że Jezus był bacznym obserwatorem ludzkiego życia. Dostrzegał w nim dobro i zło. Dał temu wyraz w przypowieści o siewcy i kąkolu. Siewca posiał dobre ziarno, jak mówi dzisiejsza ewangelia, ale zły człowiek dorzucił do tego nasiona kąkolu. W wyjaśnieniu przypowieści, powiedziano, że "rolą jest swiat", na której Jezus, Syn Człowieczy, sieje królestwo niebieskie. Dobrym nasieniem są synowie królestwa, chwastem zaś synowie Złego.

Chwasty w zbożu

Przypowieść jest wezwaniem do czujności, aby nie pozwolić przeminąć na darmo godzinie łaski i być gotowym na żniwo, bo "jak zbiera się chwast i spala ogniem, tak będzie przy końcu świata". Włówczas, "ci, którzy się dopuszczają nieprawości", zostaną wrzucewni w piec rozpalony, a "sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego".

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2777 razy
od 15 lipca 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.