Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Kiedy mówimy o Królestwie Bożym, musimy uswiadomić sobie, że nie ma ono nic wspólnego z żadnym królestwem na ziemi. Królestwo to, jest ponadczasowe, nadziemskie i wieczne. I tyle jest jego w nas, ile jest w nas Chrystusa i Jego nauki.

XVII Niedziela Zwykła, skarb, rola, królestwo boże, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XVII Niedzielę Zwykłą (25.07.2011)

Ostatnia aktualizacja: 22/07/2011; 07:25.

   


"Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli" (Mt 13, 44).

Królestwo niebieskie

Kiedy mówimy o Królestwie Bożym, musimy uswiadomić sobie, że nie ma ono nic wspólnego z żadnym królestwem na ziemi. Królestwo to, jest ponadczasowe, nadziemskie i wieczne. I tyle jest jego w nas, ile jest w nas Chrystusa i Jego nauki. Krolestwem tym jest nasze serce, jest nasze wnętrze. Jeśli w nim króluje Chrystus to znaczy, że jest w nas Jego królestwo.

Jezus bardzo często nauczał o tym Królestwie. Wraca i do tej myśli w dzisiejszej Ewangelii. Mówiąc, że: jest ono przede wszystkim wielkim skarbem, że należy nam wszystko uczynić, aby ten skarb zdobyć. Tym dskarbem w naszym życiu jest Chrystus i Jego panowanie w naszym życiu. Dlatego warto postawić wszystko na Jezusa, warto podejmować wszelkie wysiłki i trudy, aby się z Nim zjednoczyć, warto nasze życie podporządkować Jego Ewangelii, aby posiąść bogactwo nie przemijające, wieczne, które zapewni nam prawdziwe nie kończące się szczęście.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2500 razy
od 22 lipca 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.