Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

W dzisiejszej Ewangelii czytamy, jak Jezus nakarmił zgłodniały lud przebywający na pustyni, słuchający Jego nauki. Miłość Jezusa do człowieka jest przeogromna. świadczy ona o Jego wielkiej trosce o człowieka.

XVIII Niedziela Zwykła, chleb, nauka jezusa, pustynia, królestwo boże, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XVIII Niedzielę Zwykłą (31.07.2011)

Ostatnia aktualizacja: 29/07/2011; 09:39.

   


"Nie potrzebują odchodzić; wy dajcie im jeść"(Mt 14, 16).

Chleb

W dzisiejszej Ewangelii czytamy, jak Jezus nakarmił zgłodniały lud przebywający na pustyni, słuchający Jego nauki. Miłość Jezusa do człowieka jest przeogromna. świadczy ona o Jego wielkiej trosce o człowieka. Pochylał się nieustannie nad ludzką biedą, czynił to wszystko, aby nam ukazać, że nad ludzką biedą nie można przejść obojętnie. Postawa ta, ukazuje nam żyjącym współcześnie, że do człowieka potrzebującego trzeba nam zawsze podchodzić z otwartym sercem. To o wiele więcej znaczy niż uczone mowy, wzniosłe kazania czy patetyczne wywody. Ono świadczy o jednym, że "Bóg jest miłością", a my za wszelką cenę mamy uwierzyć miłości. Tym bardziej, gdy ta miłość wyraża się przez konkretny czyn.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2469 razy
od 29 lipca 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.