Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowa dzisiejszej Ewangelii wskazują, że Jezus w każdym momencie i w każdej ludzkiej życiowej burzy jest gotowy przyjść nam z pomocą. Wielokrotnie ratował życie chorym, cierpiącym głód, skazanym na beznadziejność i niejednokrotnie na śmierć.

XIX Niedziela Zwykła, nauka jezusa, przeciwności, głód, beznadzieja, królestwo boże, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XIX Niedzielę Zwykłą (07.08.2011)

Ostatnia aktualizacja: 05/08/2011; 08:35.

   


"Odwagi, to Ja jestem, nie bójcie się" (Mt 14, 27).

Słowa dzisiejszej Ewangelii wskazują, że Jezus w każdym momencie i w każdej ludzkiej życiowej burzy jest gotowy przyjść nam z pomocą. Wielokrotnie ratował życie chorym, cierpiącym głód, skazanym na beznadziejność i niejednokrotnie na śmierć. On pojawia się zawsze tam, gdzie człowiek z ludzkiego punktu widzenia, nie może zaradzić własnymi siłami doznawanym przeciwnościom.

Wniebowstąpienie

Zaufajmy Jezusowi. Nie na darmo wypowiedział słowa: "Oto Ja, jestem z wami aż do skończenia świata". "Z wami", tzn. w waszych troskach, zmartwieniach, chorobach i niedomaganich. Tylko mi ufajcie! Ważne jest jednak, aby nasze życie było mocno zakorzenione w wierze, ponieważ "bez wiary nie można podobać się Bogu". I tak jak kiedyś podał swą rękę tonącemu Piotrowi, tak dziś czyni to samo tym, którzy toną w oceanie grzechu.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2412 razy
od 05 sierpnia 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.