Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Jezus w swoim ziemskim życiu, nie tylko nauczał, uzdrawiał i czynił cuda, ale również kształtował sumienia zarówno swoich słuchaczy, jak i swoich uczniów. Wielokrotnie poddawał ich tzw. "próbie wiary", szczególnie apostołów, aby się przekonać jak rozumieją i przyjmują Jego naukę.

XXI Niedziela Zwykła, św Piotr, nauka Jezusa, kobieta, ewangelia, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XXI Niedzielę Zwykłą (21.08.2011)

Ostatnia aktualizacja: 19/08/2011; 08:25.

   


"Tyś jest Piotr (czyli Skała), a na tej Skale zbuduję Kościół mój i bramy piekielne go nie przemogą" (Mt 16, 18).

Św. Piotr; Autor: Matěj Batha (wikimedia.org) [CC-BY-SA-2.5 (www.creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5)]

Jezus w swoim ziemskim życiu, nie tylko nauczał, uzdrawiał i czynił cuda, ale również kształtował sumienia zarówno swoich słuchaczy, jak i swoich uczniów. Wielokrotnie poddawał ich tzw. "próbie wiary", szczególnie apostołów, aby się przekonać jak rozumieją i przyjmują Jego naukę. Dzisiejsza Ewangelia staje się jakby takim egzaminem. Los padł na Piotra. On w swoim imieniu i wszystkich słuchaczy odpowiada na pytanie zadane przez Jezusa, za kogo ludzie uważają Chrystusa. Po usłyszanej odpowiedzi Chrystus chwali Piotra i obiecuje na nim zbudować swój Kościół.

Kościół, który będzie zgromadzeniem wiernych, wspólnotą wiary i miłości pod przewodnictwem Piotra i jego następców. Wyznanie Piotra, staje sie dla nas dziś prowokacją do ponownego opowiedzenia sie za Chrystusem, do wyznania naszej wiary w Chrystusa, naszego szacunku i miłości wobec Kościoła założonego przez Chrystusa.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2655 razy
od 19 sierpnia 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.