Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Dzisiejsza ewangeliczna przypowieść, wyraża i tłumaczy nasze życie, szczególnie zaś historię naszego zbawienia. Gospodarzem winnicy jest sam Bóg, my ludzie, jesteśmy rolnikami w tej Bożej winnicy.

XXVII Niedziela Zwykła, kamień węgielny, winnica, przypowieść o winnicy, przypowieść, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XXVII Niedzielę Zwykłą (02.10.2011)

Ostatnia aktualizacja: 30/09/2011; 08:55.

   


"Kamień, który odrzucili budujący, stał się głowicą węgła" (Mt 21, 42).

Kamień węgielny

Dzisiejsza ewangeliczna przypowieść, wyraża i tłumaczy nasze życie, szczególnie zaś historię naszego zbawienia. Gospodarzem winnicy jest sam Bóg, my ludzie, jesteśmy rolnikami w tej Bożej winnicy. Uprawiamy ją, żyjemy na ziemi z jej owoców. Pragnienia nasze jednak ukierunkowujemy na to, aby jak najwięcej posiadać dóbr ziemskich, nie zastanawiając się na konsekwencje takiego stanu rzeczy.

Na pewnym etapie naszego życia, Bóg zażąda jednak od nas sprawozdania z otrzymanego włodarstwa. Przeciwstawiamy się wysłannikom bożym, którzy w imieniu Boga domagają się zdania sprawy z naszego życia. Zabijamy Jego sługi, w końcu przyprawiamy o śmierć Jego własnego Syna, tego który przyszedł, aby okazać nam miłość i dobroć Boga.

Każdy nasz wybór, który sprzeciwia się Bożej woli, pociąga za sobą konflikt sumienia. Nie naśladujmy w naszym życiu niewdzięcznych dzierżawców z dzisiejszej Ewangelii, nie buntujmy się przeciw ofiarowywanej nam miłości, ale bądźmy wdzięczni za każdy dar, za wszelkie dobro otrzymane od Boga.

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2251 razy
od 30 września 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.