Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

"Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodziewanie przyszedłszy, nie zastał was śpiących." (Mk. 13, 35n)

I niedziela adwentu, adwent, oczekiwanie, prezent, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Mariusz Banaszek MI, Mariusz Banaszek

Słowo na I Niedzielę Adwentu (27.11.2011)

Ostatnia aktualizacja: 25/11/2011; 10:15.

   


"Czuwajcie więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodziewanie przyszedłszy, nie zastał was śpiących." (Mk. 13, 35n)

Wieniec adwentowy

Kiedy człowiek na coś czeka, to zazwyczaj nie potrafi się sensownie zająć żadnym innym zadaniem. Cały nastawiony jest na to czego lub kogo oczekuje. Wszystko inne wydaje się mniej ważne...

Kolejny Adwent przed nami. I kolejna okazja żeby zobaczyć co tak naprawdę liczy się w moim życiu. Adwent to nie tylko oczekiwanie na Boże Narodzenie, ale przede wszystkim na przyjście Boga-Człowieka, który wychodzi Ci naprzeciw i szuka Cię. Więc może warto się obudzić? Może warto zrobić rachunek sumienia, żeby zobaczyć jakie to maje życie na prawdę jest?

Z każdym dniem coraz większego tempa nabiera szaleństwo zakupów. Istnieje więc duże niebezpieczeństwo, że te cztery tygodnie Adwentu utoną pod stosem prezentów i trzeciorzędnych przygotowań. A w wielu parafiach będą przecież adwentowe rekolekcje, Roraty, okazja do spowiedzi. Okazja, żeby dobrze przygotować się do tego prawdziwego Bożego Narodzenia.

A my? Jemy, pijemy, robimy dobre interesy, ale czy czuwamy?

Czyżbyśmy znowu mieli zaprzepaścić okazję do spotkania Boga? Czy z całego tego czasu, ma nam pozostać jedynie mniej lub bardziej ładny prezent pod choinką?

Czuwajcie więc, bo nie wiecie kiedy pan domu przyjdzie(...)

Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2145 razy
od 25 listopada 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.