Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Czas Bożego Narodzenia, świąt, kojarzy nam się z wielkim ruchem, rozgardiaszem, porządkami i przygotowaniami do kolacji wigilijnej, świętowania. Jest też oczywiście czas na "wewnętrzne poruszenie" - na spowiedź, na pojednanie się z bliskimi...

Boże Narodzenie, święta, narodzenie Jezusa, Dziecię Jezus, Jezus Chrystus, Słowo Boże, Andrzej Rodak

Słowo na Boże Narodzenie (25.12.2011)

Ostatnia aktualizacja: 23/12/2011; 13:39.

   


Czas Bożego Narodzenia, świąt, kojarzy nam się z wielkim ruchem, rozgardiaszem, porządkami i przygotowaniami do kolacji wigilijnej, świętowania.

Jest też oczywiście czas na "wewnętrzne poruszenie" - na spowiedź, na pojednanie się z bliskimi, przebaczenie, aby z czystym sercem i pokojem w duszy przyjąć Przychodzącego.

Narodziny Jezusa

Istnieje też wielu ludzi, których czas Narodzenia Pana głęboko porusza - Jego przychodzącą Obecność odczytują jako zagrożenie, podobnie jak Herod. W Dziecięciu widzą niebezpiecznego konkurenta. Czują wewnętrzny przymus, by podjąć natychmiast działanie, nie stracić chwiejącego się tronu, sprawić, by nowoprzybyły nie mógł zaszkodzić, aby nie naruszył utartych zwyczajów, nie wstrząsnął utartą hierarchią wartości.

Chrystus - Światłość prawdziwa, z Wysoka - przychodzi i szuka człowieka, zmusza go do zajęcia stanowiska: pełne pasji poszukiwanie lub obojętność; pełna miłości tęsknota lub strach; otwartość na Boga, na zmiany lub obawa przed konfrontacją; ubóstwo, zdanie się na Boga lub fałszywa samowystarczalność.

Wieść o narodzinach porusza wielu. Jedni wyruszają w drogę, by pokłonić się Dziecięciu, by poddać się Jego panowaniu; inni pozostają w swoich domach, nie chcą naruszyć swego poczucia bezpieczeństwa, swoich przyzwyczajeń. Ich ścieżki nie biegną przez Betlejem, Dziecię Jezus nie jest wystarczającym powodem, by wyruszyć w drogę...

Jakie uczucia, działania wywołuje u mnie Jezus?

O. Andrzej Rodak MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2186 razy
od 23 grudnia 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.