Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Sięgając do czytanego dziś tekstu z Księgi Liczb, dobrze życzyć naszemu bliźniemu, to mu błogosławić! W tym dobrym życzeniu na progu Nowego 2012 Roku, błogosławić tzn. życzyć przychylności Pana Boga na każdy dzień Nowego Roku. Błogosławieństwo Boże...

Boża Rodzicielka, Maryja, Nowy Rok, błogosławieństwo, Matka Boża, Słowo Boże, Tomasz Bajda

Słowo na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (01.01.2012)

Ostatnia aktualizacja: 30/12/2011; 18:43.

   


Sięgając do czytanego dziś tekstu z Księgi Liczb, dobrze życzyć naszemu bliźniemu, to mu błogosławić! W tym dobrym życzeniu na progu Nowego 2012 Roku, błogosławić tzn. życzyć przychylności Pana Boga na każdy dzień Nowego Roku. Błogosławieństwo Boże w życiu chrześcijanina stanowi bowiem łaskę i umocnienie jego religijności.

Boża Rodzicielka

Przykładem dla nas staje się dziś na nowo Matka Najświętsza, nieustannie otwarta i gotowa na przyjęcie Bożej łaski. Ona swoje życie całkowicie podporządkowała Bożej woli, przyjmyjąc ją w cichości swego serca, stając się dla nas wzorem Służebnicy Pana. Rozpoczynając Nowy Rok od Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki, złużmy całą swoją nadzieję w ręce Matki, zawieżając Matce naszego Pana siebie samych, nasze rodziny, wspólnoty, całą naszą Ojczyznę.

O. Tomasz Bajda MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2431 razy
od 30 grudnia 2011 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.