Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Dzisiejsza Liturgia Słowa poucza nas, że każdy chrzescijanin, tak jak młody Samuel, powinien zawsze być gotowy na Boże wezwanie. By zrozumieć swoje życiowe powołanie, potrzeba tzw. świętej przestrzeni w której dokonuje się relacja, głębokiej refleksji i pouczania Kościoła.

Powołanie Samuela, Samuel, apostoł, powołanie, Bóg, Jezus, Pan Jezus, Słowo Boże, Tomasz Bajda

Słowo na II Niedzielę Zwykłą (15.01.2012)

Ostatnia aktualizacja: 14/01/2012; 08:50.

   


"Andrzej spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: Znaleźliśmy Mesjasza, to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził Go do Jezusa" (J 1, 41-42).

Powołanie Samuela (Samuel Reading to Eli the Judgements of God Upon Eli's House - John Singleton Copley)

Dzisiejsza Liturgia Słowa poucza nas, że każdy chrzescijanin, tak jak młody Samuel, powinien zawsze być gotowy na Boże wezwanie. By zrozumieć swoje życiowe powołanie, potrzeba tzw. świętej przestrzeni w której dokonuje się relacja, głębokiej refleksji i pouczania Kościoła. Jest to wszystko możliwe do zrealizowania tylko wtedy, gdy spełnimy trzy warunki: gotowości, uległości, i mocnego pragnienia poznania Boga.

Bóg zawsze wzywa człowieka po imieniu, a oznacza to, że Bóg zawsze żyje w przyjaźni i bliskości człowieka, że podchodzi do niego osobowo, indywidualnie. Dzisiejsza Ewangelia jest najlepszym tego przykładem. Chrystus powołuje apostołów po imieniu do spełnienia Jego misji w świecie.

Odpowiedź na Boże wezwanie, co do naszego życiowego powołania jest możliwe tylko wtedy, gdy w człowieku obecne jest doświadczenie bliskości i przyjaźni z Bogiem. Ostatecznie z wiary rodzi się w człowieku życiowe powołanie do realizacji jakiejś misji, czy to w rodzinie, kapłaństwie, czy życiu zakonnym.

O. Tomasz Bajda MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2673 razy
od 13 stycznia 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.