Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

W wielu miejscach ewangelii znajdziemy napomnienia Jezusa, by ci, którzy mają uszy do słuchania naprawdę słuchali i zechcieli usłyszeć to, co jest im głoszone. Bóg kiedyś na Sądzie Ostatecznym uszanuje decyzję człowieka odrzucającego słowo Boga; to przecież my rozumni ludzie, obdarzeni zdolnością dokonywania wolnych wyborów, już dziś tak naprawdę...

Napomnienie, Zły duch, słuchać, słyszeć, grzech, zło, moc, Bóg, Jezus, Pan Jezus, Słowo Boże, Tomasz Bajda

Słowo na IV Niedzielę Zwykłą (29.01.2012)

Ostatnia aktualizacja: 27/01/2012; 08:01.

   


"Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są mu posłuszne" (Mk 1, 27).

James Tissot: The Blind and Mute Man Possessed by Devils; zródło: wikipedia.org

W wielu miejscach ewangelii znajdziemy napomnienia Jezusa, by ci, którzy mają uszy do słuchania naprawdę słuchali i zechcieli usłyszeć to, co jest im głoszone. Bóg kiedyś na Sądzie Ostatecznym uszanuje decyzję człowieka odrzucającego słowo Boga; to przecież my rozumni ludzie, obdarzeni zdolnością dokonywania wolnych wyborów, już dziś tak naprawdę decydujemy o swoim zbawieniu czy potępieniu. Jak wielką moc ma Boże słowo, które potrafi wypędzić i uzdrowić opętanego człowieka, słyszymy w dzisiejszej Ewangelii.

Ze złem nigdy nie należy dyskutować, ze złym duchem nie ma dialogu, ugody czy dyskusji, dlatego zdecydowanie i z wielką mocą z ust Jezusa pada jednoznaczne: "Milcz i wyjdź z niego".

Jezus uczy nas dziś jednoznaczności w postepowaniu ze złem, bowiem kiedy, dyskutujemy paktujemy ze złem i grzechem, prowadzi to do tego, że ograniczamy w sobie działanie Bożego miłosierdzia.

O. Tomasz Bajda MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2685 razy
od 27 stycznia 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.