Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Człowiek XXI wieku ma to do siebie, że jego wyobraźnia jest każdego dnia intensywnie rozwijana. Nasza cywilizacja jest cywilizacją obrazu, liczy się przede wszystkim to co zewnętrzne. Tym bardziej łatwo jest nam wyobrazić sobie sceny i postacie dzisiejszego Słowa Bożego.

Hiob, cywilizacja, uzdrowiciel, lekarz, przyjaciel, Bóg, Jezus, Pan Jezus, Słowo Boże, Mariusz Banaszak

Słowo na V Niedzielę Zwykłą (05.02.2012)

Ostatnia aktualizacja: 03/02/2012; 14:54.

   


"Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto było zebrane u drzwi." (Mk.1,30n.)

Człowiek XXI wieku ma to do siebie, że jego wyobraźnia jest każdego dnia intensywnie rozwijana. Nasza cywilizacja jest cywilizacją obrazu, liczy się przede wszystkim to co zewnętrzne. Tym bardziej łatwo jest nam wyobrazić sobie sceny i postacie dzisiejszego Słowa Bożego. Hiob ze swoim cierpieniem i tłumy znoszące swoich chorych do Chrystusa.

Jezus uzdrawia

Jako ludzkość osiągnęliśmy wielki postęp. Ale mimo wysłania człowieka na księżyc, nie udało się nam zlikwidować choroby i bólu.

Chrystus Uzdrowiciel jest potrzebny nam także i dzisiaj. On jednym prostym gestem leczy najpoważniejsze choroby ciała i duszy. Takiego Jezusa poszukiwały tłumy i wielu poszukuje dzisiaj. Nie tylko jako "Cudownego lekarza", ale jako Przyjaciela i źródła Szczęścia. Dlaczego tak niewielu Go znajduje?

"Panie, gdzie się ukryłeś? Wszyscy Cię szukają!"

My sami Go ukrywamy. W naszej małej, prywatnej religijności od święta.

kl. Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 4252 razy
od 27 stycznia 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.