Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Trąd towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Znany był również ludziom Starego Testamentu. Cierpiało na nie wielu Izraelitów. Tych, którzy zachorowali praktycznie eliminowano z normalnego życia społecznego. Czytamy o tym w pierwszym czytaniu z Księgi Kapłańskiej: "Jego mieszkanie będzie poza obozem".

trędowaty, trąd, uzdrowienie, uzdrowiciel, lekarz, przyjaciel, Bóg, Jezus, Pan Jezus, Słowo Boże, Mariusz Banaszak

Słowo na VI Niedzielę Zwykłą (12.02.2012)

Ostatnia aktualizacja: 12/02/2012; 21:58.

   


"Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić". Zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: "Chcę, bądź oczyszczony". Mk. 1,40.

Jezus uzdrawia

Trąd towarzyszy ludzkości od zarania dziejów. Znany był również ludziom Starego Testamentu. Cierpiało na nie wielu Izraelitów. Tych, którzy zachorowali praktycznie eliminowano z normalnego życia społecznego. Czytamy o tym w pierwszym czytaniu z Księgi Kapłańskiej: "Jego mieszkanie będzie poza obozem". W Ewangelii zaś widzimy Jezusa, który przywraca pełnię zdrowia trędowatemu. "Zdjęty litością", jak pisze św. Marek, woła do niego: "Bądź oczyszczony". I tak się staje. Wiemy z Ewangelii, że Chrystus odpuszczał grzechy. Dziś też tego dokonuje w sakramencie pokuty i pojednania.

Ale czy to cokolwiek zmienia w moim życiu? Czy powoduje, że i ja chcę być oczyszczony i rozpocząć nowe życie?

kl. Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2276 razy
od 10 lutego 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.