Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Chrystus nie tylko żywi i pielęgnuje nas, swoje owce, ale również zna każda po imieniu, a kiedy się zagubi zostawia inne i idzie jej na ratunek. A gdy ją znajdzie, bierze z miłością na swoje ramiona i przynosi ją z powrotem do swojej owczarni.

IV Niedziela Wielkanocna, dobry pasterz, owce, owczarnia, Bóg, Zbawiciel, Jesus, Pan Jezus, Słowo Boże, Mariusz Banaszak

Słowo na IV Niedzielę Wielkanocną (29.04.2012)

Ostatnia aktualizacja: 27/04/2012; 12:45.

   


"Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają" (J 10, 14).

Dobry Pasterz

Chrystus nie tylko żywi i pielęgnuje nas, swoje owce, ale również zna każda po imieniu, a kiedy się zagubi zostawia inne i idzie jej na ratunek. A gdy ją znajdzie, bierze z miłością na swoje ramiona i przynosi ją z powrotem do swojej owczarni. Oto opis Chrystusa, Dobrego Pasterza.

Dziś nie brakuje fałszywych i złych pasterzy, którzy są wilkami w owczej skórze. To ci, którzy mówią, że prawdziwe szczeście można znaleźć poza owczarnią czyli Kościołem Chrystusowym, to są ci, którzy zwodzą ludzi i mamią ich fałszywymi deklaracjami i obietnicami. W sercu Jezusa Dobrego paserza jest miejsce dla wszystkich, bowiem pragnie "aby nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz".

O. Tomasz Bajda MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1832 razy
od 27 kwietnia 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.