Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Duch Święty, który dziś ukazany jest z taką mocą, obrazuje niezwykłą dynamikę żyjącego Boga. Przeżywamy być może osobiste burze i sztormy, kiedy drży nasze serce i przeszywa nas lęk. Lecz Duch Święty przychodzi ze szczególną propozycją od samego Boga, której człowiek nie powinien odrzucać...

Niedziela Zesłania Ducha Świętego, Zesłanie Ducha Świętego, Jesus, Pan Jezus, Słowo Boże, Mariusz Banaszak

Słowo na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego (27.05.2012)

Ostatnia aktualizacja: 28/11/2012; 11:15.

   


"Przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana." J. 20, 19.

Zesłanie Ducha Świętego

Duch Święty, który dziś ukazany jest z taką mocą, obrazuje niezwykłą dynamikę żyjącego Boga. Przeżywamy być może osobiste burze i sztormy, kiedy drży nasze serce i przeszywa nas lęk. Lecz Duch Święty przychodzi ze szczególną propozycją od samego Boga, której człowiek nie powinien odrzucać: pragnie napełnić nas pokojem, miłością i odwagą. W konkrecie naszej codzienności jest to przyjęcie życia w płaszczyźnie wiary, dostrzeżenie Boga, który może niejako odmienić nasze życie. Zesłanie Ducha Świętego sprawiło, że odmieniły się serca wylęknionych Apostołów. Uświadomili sobie, że nie można pozostawać w strachu, zamknąć się na działanie Boga. Że trzeba słuchać bardziej Boga niż ludzi. Oby do naszej świadomości dotarła ta sama prawda.

Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2140 razy
od 25 maja 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.