Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Odpowiedzią Jezusa na prośbę Jaira, były słowa: "Nie bój się, tylko wierz!". Kolejny raz Jezus uświadamia nam jak ważna w życiu człowieka jest wiara, która w tym i w wielu innych ewangelicznych przykładach jest koniecznym warunkiem uzdrowienia.

XIII Niedziela Zwykła, uzdrowienie córki Jaira, córka Jaira, wskrzeszenie, Jesus, Pan Jezus, Słowo Boże, Tomasz Bajda

Słowo na XIII Niedzielę Zwykłą (01.07.2012)

Ostatnia aktualizacja: 06/07/2012; 23:19.

   


"Moja córeczka jest umierająca, przyjdź i połóż na nią ręce, aby ocalała i żyła" (Mk 5, 23).

Wskrzeszenie córki Jaira

Odpowiedzią Jezusa na prośbę Jaira, były słowa: "Nie bój się, tylko wierz!". Kolejny raz Jezus uświadamia nam jak ważna w życiu człowieka jest wiara, która w tym i w wielu innych ewangelicznych przykładach jest koniecznym warunkiem uzdrowienia. Dzieki wierze człowiek może bezpośrednio spotkać się z Bogiem, może doświadczyć Jego bezgranicznej miłosci, doświadczyć Jego obecności i w konsekwencji powierzyć Mu się z całkowita ufnością.

Wejście w tak osobistą relację człowieka z Bogiem, jest w stanie przynieść człowiekowi nie tylko uzdrowienie z choroby, ale i pokonanie śmierci.

Każdy z nas, stając przed Bogiem w chwilach największego życiowego nieszczęścia, ufając bezgranicznie Jezusowi, powinien pamiętać o słowach wypowiedzianych do Jaira: "Nie bój się, tylko wierz!".

O. Tomasz Bajda MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2817 razy
od 29 czerwca 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.