Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

W każdy człowieku, a w szczególności chorym, cierpiącym i odrzuconym, św. Kamil dostrzegał Chrystusa, w nich miłował Go, służył Mu; pośród nich żył Ewangelią. Czuł się powołany do uobecniania pośród nich dobroci i miłosierdzia Boga. Swym postępowaniem wyrażał swoje gorące pragnienie sprawiedliwości i miłości, pomagając wszystkim odkrywać w Chrystusie sens życia, cierpienia i śmierci.

wspomnienie św. Kamila, św. Kamil, Kamil de Lellis, Słowo Boże, Tomasz Bajda

Słowo na liturgiczne wspomnienie św. Kamila (14.07.2012)

Ostatnia aktualizacja: 12/07/2012; 18:49.

   


"Siła jego miłości wobec ludzi chorych, moc jego wiary, sprawiała, że widział w każdym człowieku oblicze cierpiącego Chrystusa".

Św. Kamil de Lellis

W każdy człowieku, a w szczególności chorym, cierpiącym i odrzuconym, św. Kamil dostrzegał Chrystusa, w nich miłował Go, służył Mu; pośród nich żył Ewangelią. Czuł się powołany do uobecniania pośród nich dobroci i miłosierdzia Boga. Swym postępowaniem wyrażał swoje gorące pragnienie sprawiedliwości i miłości, pomagając wszystkim odkrywać w Chrystusie sens życia, cierpienia i śmierci. Wniósł swym postępowaniem do szpitali, i miejsc przepełnionych ludzkim cierpieniem orędzie miłości i nadziei.

Jedna zwielu wskazówek jaka pozostała nam duchowym synom św. Kamila brzmi: "Nam, którzy wybraliśmy ten Instytut, nie może nigdy zabraknąć zapału i siły, aby służyć innym z miłością, miłosierdziem, cierpliwością, pokorą. Gdy służymy człowiekowi, który cierpi, to wówczas najlepiej wyrażamy całą swoją miłość do naszego Stwórcy, który nas powołał do sprawowania tej posługi. Pamiętajmy zawsze, że ten, kto służy chorym i ubogim ludziom, służy Chrystusowi, naszemu Odkupicielowi!" (św. Kamil de Lellis).

O. Tomasz Bajda MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2810 razy
od 12 lipca 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.