Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Uświadamiamy sobie, że jesteśmy, żyjemy, doświadczamy swoich przeżyć. Tej świadomości, którą ma człowiek, nie ma żadne inne stworzenie - u każdego człowieka jest ona inna, jest wyrazem odrębności poszczególnej osoby od innych osób.

XX Niedziela Zwykła, chleb i wino, ewangelia, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na XX Niedzielę Zwykłą (19.08.2012)

Ostatnia aktualizacja: 28/11/2012; 11:15.

   


"Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje ciało i krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim". ( J. 6, 52.)

Chleb i wino

Uświadamiamy sobie, że jesteśmy, żyjemy, doświadczamy swoich przeżyć. Tej świadomości, którą ma człowiek, nie ma żadne inne stworzenie - u każdego człowieka jest ona inna, jest wyrazem odrębności poszczególnej osoby od innych osób. Ma więc człowiek poczucie trwania i świadomość swej przyszłości.

Chrystus przedkłada człowiekowi najlepsze dla niego propozycje. Właściwie nie jest to coś nowego, bo człowiek wyposażony jest w pragnienie wieczności: nie chcemy umierać.

Jezus nie tylko uczy nas, ale przychodzi nam z pomocą: ze swoją łaską i ze swoim pokarmem. "Ja jestem chlebem żywym - mówi. - Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki".

Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2143 razy
od 17 sierpnia 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.