Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Prorok Izajasz przedstawia zbawcze dzieło w dwóch aspektach: jako cudowne uzdrowienia, które przywrócą człowiekowi zdrowie fizyczne - "wtedy przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą... język niemych wesoło wykrzyknie", oraz jako przemianę pustyni na miejsce rozkoszne, obfitujące w wodę - "trysną zdroje wód na pustyni".

XXIII Niedziela Zwykła, uzdrowienie, zdrowie, niewidomy, Jezus, ewangelia, Słowo Boże, Tomasz Bajda

Słowo na XXIII Niedzielę Zwykłą (09.09.2012)

Ostatnia aktualizacja: 09/09/2012; 08:55.

   


"Nie bójcie się! Oto wasz Bóg... przychodzi, by was zbawić" (Iz 35, 4).

Braille

Prorok Izajasz przedstawia zbawcze dzieło w dwóch aspektach: jako cudowne uzdrowienia, które przywrócą człowiekowi zdrowie fizyczne - "wtedy przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą... język niemych wesoło wykrzyknie", oraz jako przemianę pustyni na miejsce rozkoszne, obfitujące w wodę - "trysną zdroje wód na pustyni". Wszystko to jest symbolem głębokiej przemiany, jakiej dokona Chrystus w człowieku i w całym stworzeniu.

Proroctwa te świadczą, że słowa te stały się "znakami" najgłębszego dzieła zbawienia mającego na celu wewnętrzne odnowienie i odrodzenie człowieka. Chrześcijanin odrodzony w Chrystusie nie jest już wewnętrznie ani głuchy, ani niemy, ani niewidomy czy chromy; jego duch, otwarty dla wiary, staje się zdolny poznać Boga i chodzić Jego drogami.

O. Tomasz Bajda MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2084 razy
od 7 września 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.