Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Wiele razy Jezus w swoim nauczaniu wyjaśniał, na czym polega Jego posłannictwo, jednak uczniowie Jakub i Jan w Jezusie widzą wielkiego przywódcę politycznego i marzą o pełnieniu w Jego królestwie najbardziej prestiżowych funkcji. Liturgia Słowa dobitnie wskazuje, że w Chrystusowym kościele nie ma miejsca na...

XXIX Niedziela Zwykła, człowiek, ludzie, Jezus, ewangelia, Słowo Boże, Tomasz Bajda

Słowo na XXIX Niedzielę Zwykłą (21.10.2012)

Ostatnia aktualizacja: 19/10/2012; 10:51.

   


"Dusza nasza oczekuje Pana, On jest naszą pomocą i tarczą" (Ps 33, 20).

Krzyż na tle nieba

Wiele razy Jezus w swoim nauczaniu wyjaśniał, na czym polega Jego posłannictwo, jednak uczniowie Jakub i Jan w Jezusie widzą wielkiego przywódcę politycznego i marzą o pełnieniu w Jego królestwie najbardziej prestiżowych funkcji. Liturgia Słowa dobitnie wskazuje, że w Chrystusowym kościele nie ma miejsca na współzawodnictwo pychy i egoizmu, nie ma miejsca na chytre dążenie do osobistych celów, czy wywyższania się ponad innych.

Kto pozwala się opanować takim nieuporządkowanym pragnieniom, postępuje nie jak chrzescijanin, ale jak poganin. A, Chrystus mówi: "...nie tak bedzie między wami! Lecz kto by między wami chciał stać sie wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich" (Mk 10, 43-44). Dla nas, którzy wybraliśmy Chrystusa podstawowym zadaniem jest więc służba, drugiemu człowiekowi, bowiem królestwo Chrystusowe nie jest królestwem przemocy i wyzysku, ale królestwem bezinteresownej miłości.

O. Tomasz Bajda MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2334 razy
od 19 października 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.