Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Bądź pozdrowiona, pełna łaski... Anioł przemówił do Maryi, ale nie nazwał Jej po imieniu - zwrócił się do Niej nowym Imieniem - Pełna Łaski. Można też nazywać Maryję: Napełniona Łaską; Ta, która znalazła Łaskę u Pana; Wybrana przez Boga, przez Niego umiłowana...

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, zwiastowanie, Maryja, ewangelia, Słowo Boże, Andrzej Rodak

Słowo na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (08.12.2012)

Ostatnia aktualizacja: 07/12/2012; 12:42.

   


Bądź pozdrowiona, pełna łaski... Anioł przemówił do Maryi, ale nie nazwał Jej po imieniu – zwrócił się do Niej nowym Imieniem – Pełna Łaski. Można też nazywać Maryję: Napełniona Łaską; Ta, która znalazła Łaskę u Pana; Wybrana przez Boga, przez Niego umiłowana...

Zwiastowanie

Niemniej jednak, wywyższenie Maryi nie oddala jej od innych ludzi. Wręcz przeciwnie – jeszcze bardziej Ją do nas zbliża – Maryja jest po naszej stronie. Jest z nami solidarna, jest z nami w komunii.

Maryja jest Nasza Nauczycielką – uczy nas mówienia Bogu Tak gdy pogrążeni jesteśmy w niewiedzy, nim przyjdzie do nas wyjaśnienie, nim zrozumienie rozjaśni nam szarą codzienną rzeczywistość.

„Spraw, Maryjo, abyśmy byli bardziej otwarci na Boga, Twojego Syna, abyśmy nie zwlekali za długo z odpowiedzią na Jego wezwanie...”

O. Andrzej Rodak MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2223 razy
od 6 grudnia 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.