Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Pewne przysłowie mówi, że niebo zaczyna się tam, gdzie spełniają się ludzkie tęsknoty. Każdy człowiek odczuwa wewnętrzny głód szczęścia i bezpieczeństwa. To dobrze brzmi, ale jak to wygląda w rzeczywistości?

I Niedziela Wielkiego Postu, wielki post, Jezus, ewangelia, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na I Niedzielę Wielkiego Postu (24.02.2013)

Ostatnia aktualizacja: 24/02/2013; 23:26.
   


"Jezus wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić. Gdy się modlił, wygląd Jego twarzy się odmienił, a Jego odzienie stało się lśniąco białe." (Łk. 9, 28b.)

Mojżesz, Eliasz rozmawiajš z Jezusem

Pewne przysłowie mówi, że niebo zaczyna się tam, gdzie spełniają się ludzkie tęsknoty. Każdy człowiek odczuwa wewnętrzny głód szczęścia i bezpieczeństwa. To dobrze brzmi, ale jak to wygląda w rzeczywistości? Chodzimy co niedziela na Mszę Świętą, bo tradycja nas do tego obliguje. Uczestniczymy w świętach dla świętego spokoju. A gdzie nasze sumienie?

Przemienienie Pańskie pokazuje, że poza codziennymi problemami istnieje zupełnie inna rzeczywistość, której z utęsknieniem czekamy. Być może tylko podświadomie, ale jednak. Do tej innej rzeczywistości możemy się przybliżyć jedynie w cichej modlitwie. Przemiana życia – jeśli się na nią odważymy – pociągnie za sobą pozytywne zmiany, które pozwolą nam dostrzegać rzeczy, których wielu nie widzi. Ale najpierw musimy zaufać Bogu tak, jak zaufał Abraham.

Mariusz Banaszek MI
Stronę wyświetlano 1894 razy
od 22 lutego 2013 roku.
1998-2017 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.