Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Duch Święty, Trzecia Osoba Trójcy Świętej. Co o Nim wiemy i skąd? Oczywiście z Objawienia, gdzie Duch Święty jest przedstawiany jako "Ruah" - duch, tchnienie.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zesłanie Ducha Świętego, Duch Święty, ojciec, Bóg, Jezus, ewangelia, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (19.05.2013)

Ostatnia aktualizacja: 17/05/2013; 14:06.

   


"Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane". J. 20,23.

Zesłanie Ducha Świętego

Duch Święty, Trzecia Osoba Trójcy Świętej. Co o Nim wiemy i skąd? Oczywiście z Objawienia, gdzie Duch Święty jest przedstawiany jako "Ruah" - duch, tchnienie.

Zesłanie Ducha Świętego to wyraz troski Chrystusa o założony przez Niego Kościół. Duch Święty ma prowadzić Kościół, być Jego pierwszorzędnym Nauczycielem i Opiekunem.

Kiedy Chrystus założył Kościół powiedział Piotrowi: "Ty jesteŚ Piotr - Skała, i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą" (Mt 16,18). Oczywiście Piotr jest skałą, ale bramy piekielne Kościoła nie przemogą nie tylko dlatego, że założony jest na Skale (na Piotrze), ale może bardziej dlatego, że jest w tym Kościele stale obecny Duch Święty. Warto o tym pamiętać, kiedy tak łatwo ulegamy pokusie malkontenctwa, narzekania lub kiedy z różnych powodów odrzucamy Nauczanie Kościoła.

Duch Święty jest w Kościele stale obecny i dlatego Kościół nie może być postrzegany jedynie jako ludzka, polityczna, czy społeczna rzeczywistość. Nie popełniajmy tego błędu.

Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2207 razy
od 17 maja 2013 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.