Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

"Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął" (Łk. 12,49n.). Jedna z reguł w wyjaśnianiu tekstów biblijnych mówi, że nie należy konkretnych zdań wyrywać z ich literackiego kontekstu. Najogólniej mówiąc, Pan Jezus wzywa nas w dzisiejszej Ewangelii do tego, by jednoznacznie i bez kompromisów się za Nim opowiedzieć.

XX Niedziela Zwykła, ogień, żar, wiara, Rio, dni młodzieży, Bóg, Jezus, ewangelia, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na XX Niedzielę Zwykłą (18.08.2013)

Ostatnia aktualizacja: 16/08/2013; 12:33.

   


"Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął" (Łk. 12,49n.)

Ogień

Jedna z reguł w wyjaśnianiu tekstów biblijnych mówi, że nie należy konkretnych zdań wyrywać z ich literackiego kontekstu.

Najogólniej mówiąc, Pan Jezus wzywa nas w dzisiejszej Ewangelii do tego, by jednoznacznie i bez kompromisów się za Nim opowiedzieć.

Ów "ogień" to żar wiary, który ma zapłonąć w sercach wierzących. Nawiązuje też do tego, że Jego naśladowcy będą narażeni na prześladowania, niezrozumiani, a nawet społeczne wykluczeni.

Nie tak dawno byliśmy świadkami Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Podczas tych lipcowych dni można było dostrzec i poczuć ten wielki potencjał duchowy tkwiący w młodych ludziach całego świata.

Wspólnota wierzących ożywiana mocą Ducha Świętego wzrasta. On nie pozwoli, by ogień wiary bezpowrotnie zgasł. Wbrew wszelkim przeciwnym opiniom.

Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1992 razy
od 16 sierpnia 2013 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.