Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

"Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął" (Łk. 12,49n.). Jedna z reguł w wyjaśnianiu tekstów biblijnych mówi, że nie należy konkretnych zdań wyrywać z ich literackiego kontekstu. Najogólniej mówiąc, Pan Jezus wzywa nas w dzisiejszej Ewangelii do tego, by jednoznacznie i bez kompromisów się za Nim opowiedzieć.

XX Niedziela Zwykła, ogień, żar, wiara, Rio, dni młodzieży, Bóg, Jezus, ewangelia, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na XX Niedzielę Zwykłą (18.08.2013)

Ostatnia aktualizacja: 16/08/2013; 12:33.
   


"Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął" (Łk. 12,49n.)

Ogień

Jedna z reguł w wyjaśnianiu tekstów biblijnych mówi, że nie należy konkretnych zdań wyrywać z ich literackiego kontekstu.

Najogólniej mówiąc, Pan Jezus wzywa nas w dzisiejszej Ewangelii do tego, by jednoznacznie i bez kompromisów się za Nim opowiedzieć.

Ów "ogień" to żar wiary, który ma zapłonąć w sercach wierzących. Nawiązuje też do tego, że Jego naśladowcy będą narażeni na prześladowania, niezrozumiani, a nawet społeczne wykluczeni.

Nie tak dawno byliśmy świadkami Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Podczas tych lipcowych dni można było dostrzec i poczuć ten wielki potencjał duchowy tkwiący w młodych ludziach całego świata.

Wspólnota wierzących ożywiana mocą Ducha Świętego wzrasta. On nie pozwoli, by ogień wiary bezpowrotnie zgasł. Wbrew wszelkim przeciwnym opiniom.

Mariusz Banaszek MI
Stronę wyświetlano 1799 razy
od 16 sierpnia 2013 roku.
1998-2017 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.