Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

"Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza" (Mt. 17,3.) Zdarzenie na Górze Tabor nie jest czarodziejską sztuczką ani magicznym trickiem. Jezus objawia swoją prawdziwą, boską naturę. Sam Bóg Ojciec potwierdza ten fakt słowami: "To jest Syn Mój umiłowany".

II Niedziela Wielkiego Postu, namiot, Mojżesz, Eliasz, Przemienienie Pańskie, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na II Niedzielę Wielkiego Postu (16.03.2014)

Ostatnia aktualizacja: 15/03/2014; 10:09.

   


"Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza" (Mt. 17,3.)

Przemienienie Jezusa

Zdarzenie na Górze Tabor nie jest czarodziejską sztuczką ani magicznym trickiem. Jezus objawia swoją prawdziwą, boską naturę. Sam Bóg Ojciec potwierdza ten fakt słowami: "To jest Syn Mój umiłowany". Pytanie - po co? O co chodziło Jezusowi w tym - bądź co bądź spektakularnym - wydarzeniu?

Objawienie Chrystusa jest na pewno zapowiedzią i zwiastunem ostatecznego objawienia bóstwa Chrystusa w Zmartwychwstaniu. To miało umocnić uczniów i przygotować ich na najtrudniejsze dni Triduum Paschalnego.

Ale jest to także zapowiedź rzeczywistości przyszłej. Kiedy to każdy z nas usłyszy od Ojca słowa "Tyś jest syn mój umiłowany".

dk. Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 2017 razy
od 14 marca 2014 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.