Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Słowo na XXVIII Niedzielę Zwykłą - O. Tomasz Bajda

Pan, otrze, łzy, z każdego oblicza, uczta Pana, Bóg, człowiek, nawrócenie, droga zbawienia, Słowo Boże, Niedziela, katechizm Kościoła Katolickiego, Tomasz Bajda, OSCam

Słowo na XXVIII Niedzielę Zwykłą (12.10.2008)

Ostatnia aktualizacja: 29/12/2008; 12:54.

   


"Pan otrze łzy z każdego oblicza".

"Pan otrze łzy z każdego oblicza"

Słowa przesłania dzisiejszej niedzieli napawają nas wielką nadzieją na życie wieczne, bowiem ukazują nam zbawienie w obrazie uczty, jaką Bóg przygotował każdemu człowiekowi. Uczta zbawienia przybiera charakter uczty weselnej, Bóg wzywa każdego z nas, abyśmy przyszli na gody Syna Bożego z naturą ludzką. Zaczęły się one w tajemnicy Wcielenia, a dopełniły się śmiercią Jezusa na Krzyżu. Królem jest sam Bóg, ucztą - zbawienie jakie dokonało się na drzewie Krzyża, przez Syna Bożego.

Odrzucona jednak zostaje miłość Boga i zlekceważone Jego zaproszenie! Taką postawą charakteryzuje się dzisiejszy człowiek, który zanadto zanurzony w sprawy świata doczesnego, nie zainteresowany jest zbawieniem i życiem wiecznym. Ale, Bóg nie poprzestaje na jednym zaproszeniu, stale go ponawia i posyła swoje sługi, aby stanęli na rozstaju dróg i zapraszali na ucztę niebieską wszystkich, których spotkają. Kościół otwarty jest dla wszystkich ludzi, którzy z radością odpowiedzą na wezwanie swego Pana, dla każdego przygotowane jest miejsce, kto tylko wyrazi chęć na przyjęcie Bożego zaproszenia. Właściwie ujął to zaproszenie nasz wieszcz narodowy Adam Mickiewicz, pisząc, że: "Bóg nic darmo nie daje, lecz wszystko otwiera. Każdy z Boga tyle, ile chce zabiera".

O. Tomasz Bajda
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 4834 razy
od 10 października 2008 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.