Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

"Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego, Jana, zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: Twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło."

Piotr, Jakub, Jan, przemienienie, Jezusa, Ewangelia, Jezus, Słowo Boże, Mariusz Banaszek

Słowo na Święto Przemienienia Pańskiego (06.08.2014)

Ostatnia aktualizacja: 08/08/2014; 14:46.

   


"Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i brata jego, Jana, zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: Twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło."(Mt. 17,1).

Przemienienie Jezusa

Święto to pojawia się w Syrii już na przełomie VII i VIII wieku, by potem dotrzeć do Europy. Pan zmienia swoje oblicze na górze, która to według Biblii jest szczególnym miejscem obecności i bliskości Boga. Tam Jezus się modli. Tam Jezus jednoczy się z Ojcem. Twarz Chrystusa zostaje w cudownym sposób odmieniona, Jego odzież również. Innymi słowy, możemy śmiało powiedzieć, że to sam Bóg objawił się w osobie swojego Syna. Objawienie się Pana Boga, wskazuje na to, że to Jezus jest prawdziwym Bogiem. Jego Bóstwo było ukryte podczas Jego ziemskiego życia. Celem Przemienienia było przygotowanie uczniów na trudny i bolesny czas Męki Pańskiej, aby nie zwątpili, widząc tragedię Krzyża.

O. Mariusz Banaszek MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1337 razy
od 4 sierpnia 2014 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.