Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Jan to człowiek surowy, Mąż Boży, który w swoim życiu absolutnie wszystko podporządkował woli Boga. Jego ubranie składa się z płaszcza ze skóry wielbłądziej i pasa.

Jan Chrzciciel, ewangelia, Słowo Boże, Andrzej Rodak

Słowo na Drugą Niedzielę po Narodzeniu Pańskim (03.01.2016r.)

Ostatnia aktualizacja: 04/01/2016; 17:06.

   


Jan to człowiek surowy, Mąż Boży, który w sowim życiu absolutnie wszystko podporządkował woli Boga. Jego ubranie składa się z płaszcza ze skóry wielbłądziej i pasa. Jada szarańcze i miód leśny. Życie tego Wielkiego Proroka było wypełnione wyczekiwaniem na Tego Innego, o którym mówił: "Ten, który idzie za mną, mocniejszy jest ode mnie; ja nie jestem godzien nosić Mu sandałów. On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma On wiejadło w ręku i oczyści swój omłot: pszenicę zbierze do spichrza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym".

Jan Chrzciciel

Jan Chrzciciel uświadamia nam to, że po nim przyjdzie Ktoś Mocniejszy. Jego zadaniem jako Proroka jest przypominanie o tym, że czas tego przyjścia jest bliski.

Jan wzbudza w sercach ludzi sobie współczesnych - i naszych również - postawę oczekiwania, kieruje nasz wzrok w stronę Tego, który ma przyjść - aby darzyć nas nieustannie swą łaską. Nie skupia uwagi na sobie, lecz na Baranku Bożym.

o. Andrzej Rodak MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 932 razy
od 1 stycznia 2016 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.