Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Gdyby nie Duch Święty, Piotr nie zarzuciłby sieci; gdyby nie Duch Święty, Piotr w swej grzeszności odszedłby od Jezusa. Duch Święty pozwolił uczniom poznać jak powinni postępować w różnych okolicznościach swego życia, aby wiernie wypełnić polecenie swego Mistrza Jezusa.

V Niedziela, Duch Święty, ewangelia, Słowo Boże, Andrzej Rodak

Słowo na V Niedzielę Zwykłą (07.02.2016r.)

Ostatnia aktualizacja: 06/02/2016; 22:01.

   


Gdyby nie Duch Święty, Piotr nie zarzuciłby sieci; gdyby nie Duch Święty, Piotr w swej grzeszności odszedłby od Jezusa. Duch Święty pozwolił uczniom poznać jak powinni postępować w różnych okolicznościach swego życia, aby wiernie wypełnić polecenie swego Mistrza Jezusa: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię oraz nauczajcie wszystkie narody udzielając im chrztu w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Nauczanie Ducha Świętego, jego niezliczone dary i charyzmaty nie były przeznaczone tylko dla uczniów, dla Apostołów. Przeznaczone są one dla każdego człowieka, a więc i dla każdego z nas.

Duch Święty

I tu warto zadać sobie odważnie pytanie: czy ja w swoim życiu otwieram się na działanie Ducha Świętego? Tego słodkiego Gościa mojej duszy, który od chwili chrztu świętego niezmiennie w niej przebywa? Każdy z nas jest przecież świątynią Ducha Świętego.

Każdemu z nas potrzebne jest Jego światło, w którym jasno poznamy, jak powinniśmy postępować, by podobać się Bogu.

Tak samo czynili Apostołowie – wpierw zalęknieni, przestraszeni i ukryci z obawy przed Żydami – po zesłaniu Ducha Świętego, z wielką mocą głoszą Jezusa całemu światu, nie lękając się trudów, prześladowań...

Módlmy się wytrwale i żarliwie o dary i owoce Ducha Świętego. To jest: miłość, radość, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie.

Jeżeli tego nam brakuje, oznacza to, że jeszcze Duch Święty nie działa dostatecznie w naszym życiu, bo Mu na to nie pozwalamy.

A przecież tak bardzo potrzebujemy tych owoców. One sprawiają, że nasze życie jest znośne, jest piękne – jest po prostu ludzkie. Wystarczy tylko spojrzeć jak niejednokrotnie traktujemy siebie wzajemnie. Zaraz stwierdzimy, że brakuje nam bardzo miłości, opanowania, cierpliwości, uprzejmości i wielu innych.

Wołajmy więc: O Stworzycielu Duchu przyjdź!!!
Nagnij, co jest twarde!!!
Rozgrzej serca twarde!!!

o. Andrzej Rodak MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1050 razy
od 05 lutego 2016 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.