Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Ewangelia dnia dzisiejszego ukazuje nam Jezusa, który wraz ze swoimi uczniami Piotrem, Jakubem i Janem wychodzą na górę wysoką, na górę Tabor, górę Przemienienia, tym samym wskazując nam drogę gdzie i my powinniśmy się udać.

II Niedziela Wielkiego Postu, góra Tabor, Piotr, Jakub, Jan, apostołowie, przenienienie Jezusa, ewangelia, Słowo Boże, Andrzej Rodak

Słowo na II Niedzielę Wielkiego Postu (21.02.2016r.)

Ostatnia aktualizacja: 21/02/2016; 16:10.

   


Ewangelia dnia dzisiejszego ukazuje nam Jezusa, który wraz ze swoimi uczniami Piotrem, Jakubem i Janem wychodzą na górę wysoką, na górę Tabor, górę Przemienienia, tym samym wskazując nam drogę gdzie i my powinniśmy się udać.

Przemienienie Jezusa

Stwierdzi ktoś: ładna to dla nas pomoc i wskazówka, dla ludzi zniechęconych, utrudzonych postem i wyrzeczeniami! Codziennością... Gdzie tu odpoczynek, gdzie i chwila wytchnienia?

Tak stwierdza człowiek myślący przyziemnie, człowiek, o którym mówi św. Paweł w liście do Filipian, że bogiem jego brzuch a chwała w tym, czego powinien się wstydzić! Człowiek, który czasem zachowuje się jak wróg Krzyża Chrystusowego.

Człowiek, którego rozum oświecony jest przez Ducha Bożego, wie, że powinien zawsze czuwać i modlić się, aby wygrać z szatanem, który nas zwodzi i pragnie nas utwierdzić w naszych słabościach i grzechach; wie, że w tej walce nie ma miejsca na odpoczynek, na dni wolne, na weekend.

Dlatego, gdy nie dajemy już rady, gdy przychodzi zniechęcenie nie poddawajmy się tylko wołajmy do Chrystusa słowami psalmu: do Ciebie wołam z krańców ziemi, gdy słabnie moje serce. Na skałę zbyt dla mnie wysoką mnie wprowadź!

Czyż nie czyni tego dzisiaj Chrystus, Bracie i Siostro? Czy nie prowadzi nas na Górę Przemienienia?

Wystarczy zadać sobie tylko trochę trudu. Wystarczy zdecydować się na towarzystwo Jezusa, na to by był On naszym Towarzyszem życiowym, który chce dźwigać nasze słabości i boleści, który mówi: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię! U boku takiego Towarzysza żadne trudy nie są straszne. Prędko, kiedy wejdziemy z Chrystusem na górę, kiedy już pokonamy nasze wady i słabości, kiedy wzniesiemy się ponad nie, będziemy mogli powiedzieć za Piotrem, Jakubem i Janem: Mistrzu, dobrze, że tu jesteśmy!!!

o. Andrzej Rodak MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1029 razy
od 12 lutego 2016 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.