Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Jeden z kapłanów, kandydat na ołtarze, założyciel grup Oazowych, mówił, że "o większości ochrzczonych właściwie nie należałoby mówić, że są chrześcijanami". Katolicki pisarz Bruce Marshal napisał tak: "Nasza religia jest tak piękna i prawdziwa, ale nasz sposób praktykowania jej sprawia, że wydaje się ona tak fałszywa".

III Niedziela Wielkiego Postu, Franciszek Blachnicki, założyciel oazy, ewangelia, Słowo Boże, Andrzej Rodak

Słowo na III Niedzielę Wielkiego Postu (28.02.2016r.)

Ostatnia aktualizacja: 26/02/2016; 13:47.

   


Jeden z kapłanów, kandydat na ołtarze, założyciel grup Oazowych, mówił, że "o większości ochrzczonych właściwie nie należałoby mówić, że są chrześcijanami".

Franciszek Blachnicki, foska

Katolicki pisarz Bruce Marshal napisał tak: "Nasza religia jest tak piękna i prawdziwa, ale nasz sposób praktykowania jej sprawia, że wydaje się ona tak fałszywa".

Dalej, Soren Kierkegard: "Jaką wspaniałą rzeczą byłoby chrześcijaństwo, gdyby nie chrześcijanie".

Są to słowa bardzo smutne, ale często prawdziwe i dające dużo do myślenia.

Przez sakrament chrztu staliśmy się dziećmi Bożymi i o Tym Bogu mamy obowiązek dawać świadectwo. Żyjąc dobrze - damy dobre świadectwo. Żyjąc źle - damy złe świadectwo. Przybliżymy kogoś do Boga, albo od tego Boga oddalimy.

Wielki Post jest wspaniałym czasem dla dokonania refleksji nad tym, jakim jestem Chrześcijaninem? Czy przybliżam ludzi do Boga? Czy swoimi dobrymi czynami potwierdzam swoją wiarę w Boga Dobrego, Miłosiernego, Kochającego - przez to, że sam potrafię z dobrocią traktować innych ludzi, okazywać im miłosierdzie i przebaczenie?

Kim jestem? Jakim krzewem? Wydającym dobre owoce? czy złe owoce?

o. Andrzej Rodak MI
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 874 razy
od 26 lutego 2016 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.