Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Jak płynie dla nas dzisiaj nauka? Co nam chce powiedzieć Chrystus? Otóż Jezus Chrystus mówi dzisiaj do nas podobnie, jak do swoich Apostołów w dniu zmartwychwstania. Staje dzisiaj pośród nas z mocą Ducha Świętego i mówi: "Pokój wam".

VI Niedziela Wielkanocna, Duch Święty, gołębica, ojciec i syn, ewangelia, Słowo Boże, Andrzej Rodak

Słowo na VI Niedzielę Wielkanocną (01.05.2016r.)

Ostatnia aktualizacja: 01/05/2016; 22:57.

   


Jak płynie dla nas dzisiaj nauka? Co nam chce powiedzieć Chrystus? Otóż Jezus Chrystus mówi dzisiaj do nas podobnie, jak do swoich Apostołów w dniu zmartwychwstania. Staje dzisiaj pośród nas z mocą Ducha Świętego i mówi: "Pokój wam" - nam ludziom zalęknionym, bojącym się jutra, tego co nas czeka...

Jezus i gołębica

"Bądźcie moimi świadkami wszędzie tam, gdzie ludzie zapominają, że to Ja jestem źródłem wszelkiego błogosławieństwa. Trwajcie w końcu mocni w wierze i przemieniajcie oblicze ziemi mocą przychodzącego do was Ducha Świętego".

Tak mówi do nas dzisiaj Jezus Chrystus, wręcz nakazuje, abyśmy przemieniali ten świat poprzez owoce tego Ducha, a więc przez miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wspaniałomyślność, łaskawość, wierność, skromność, wstrzemięźliwość, czystość.

Niech Duch Święty - Bóg, który jest darem miłości Ojca i Syna zstąpi dzisiaj znowu na nas. Niech nas odmieni, umocni. Niech będzie tym, który rozgrzeje serca twarde, da zasługę męstwa, da wieniec zwycięstwa, da szczęście bez miary. Niech będzie w końcu - jak prosił św. Jan Paweł II - Tym, który odnowi oblicze ziemi, również tej naszej ziemi.

o. Andrzej Rodak
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1001 razy
od 29 kwietnia 2016 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.