Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

Św. Jan Paweł II nauczał w swojej encyklice o Duchu Świętym, że to właśnie w Nim, w Duchu Świętym, który jest przedwiecznym darem, Bóg Tójjedyny otwiera się dla człowieka dla ducha ludzkiego. Przez Ducha Świętego, Bóg Ojciec i Syn przychodzą do naszego ducha i czynią u niego swe mieszkanie.

Trójca Święta, Niedziela Trójcy Świętej, Duch Święty, świadek, Jezus Chrystus, ojciec i syn, ewangelia, Słowo Boże, Andrzej Rodak

Słowo na Niedzielę Trójcy Świętej (22.05.2016r.)

Ostatnia aktualizacja: 21/05/2016; 08:54.

   


Św. Jan Paweł II nauczał w swojej encyklice o Duchu Świętym, że to właśnie w Nim, w Duchu Świętym, który jest przedwiecznym darem, Bóg Tójjedyny otwiera się dla człowieka dla ducha ludzkiego. Przez Ducha Świętego, Bóg Ojciec i Syn przychodzą do naszego ducha i czynią u niego swe mieszkanie. Tylko my musimy na to wpierw pozwolić; pozwolić działać Bogu Jednemu w Trójcy; działać w naszym życiu, przemieniać je, kształtować na podobieństwo życia dziecka Bożego.

Trójca Święta

A do tego wszystkiego potrzebna jest pomoc Ducha Świętego. Potrzebne jest Jego światło, w którym jasno poznamy, jak powinniśmy postępować, by podobać się Bogu.

Tak samo czynili Apostołowie – niedawno zalęknieni, przestraszeni i ukryci z obawy przed Żydami – teraz po zesłaniu Ducha Świętego, z wielką mocą głoszą Jezusa całemu światu, nie lękając się trudów, prześladowań...

Potężna i nieograniczona moc złożona została również do naszych serc, naszych dusz – to DUCH ŚWIĘTY.

Módlmy się wytrwale i żarliwie o dary i owoce Ducha Świętego. Jakie to owoce? To jest: miłość, radość, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie.

Jeżeli tego nam brakuje, oznacza to, że jeszcze Duch Święty nie działa dostatecznie w naszym życiu, bo Mu na to nie pozwalamy.

A przecież tak bardzo potrzebujemy tych owoców. One sprawiają, że nasze życie jest znośne, jest piękne – jest po prostu ludzkie. Wystarczy tylko spojrzeć jak niejednokrotnie traktujemy siebie wzajemnie. Zaraz stwierdzimy, że brakuje nam bardzo miłości, opanowania, cierpliwości, uprzejmości i wielu innych.

Wołajmy więc: O Stworzycielu Duchu przyjdź!!!

Nagnij, co jest twarde!!!

Rozgrzej serca twarde!!!

o. Andrzej Rodak
Zobacz także:
Stronę wyświetlano 1164 razy
od 20 maja 2016 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.